Firma remontowa Warszawa
Firma meblowa Warszawa kontakt

Zapytaj specjalistę

ZADZWOŃ

Układy kuchni na wymiar Warszawa

Kuchnia jest centrum całego domu, to tu gotujemy, często jemy i spędzamy wspólnie z domownikami dużo czasu. By łatwo się nam z niej korzystało, warto zadbać o jej funkcjonalność i układ, który pozwoli nam płynne i swobodne poruszanie się po niej. W tym celu warto wybrać dopasowany do naszych potrzeb układ mebli na zamówienie.

Co to jest układ kuchni i jakie są jego rodzaje?

Układ kuchni to sposób rozmieszczenia mebli w pomieszczeniu. Wyróżniamy trzy podstawowe rozkłady mebli do kuchni na wymiar. Są to kuchnie jednorzędowe, dwurzędowe i z wyspą. Nie można powiedzieć, że któryś z nich jest najlepszy. Ich wybór zależy od tego, jakiego kształtu i wielkości jest nasza kuchnia. Determinantem tego, który układ kuchni na zamówienie wybierzemy, jest również to, ile szafek kuchennych potrzebujemy.

Układ Twojej kuchni jest niepraktyczny?

Zadzwoń, doradzimy!

Kuchnia z wyspą na wymiar w Warszawie

Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych rozkładów kuchni na zamówienie są meble kuchenne z wyspą. Układ charakteryzuje się posiadaniem, oprócz szeregu mebli, dodatkowych wolnostojących szafek z blatem kuchennym. Kuchnia z wyspą na wymiar dedykowana jest przede wszystkim do salonów z jadalnią i otwartych kuchni. Wtedy meblowa wyspa będzie doskonałym sposobem na wizualne oddzielenie pomieszczeń.

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Meble kuchenne z wyspą na wymiar dają nam dużo możliwości, jeśli chodzi o dodatkową przestrzeń na przechowywanie. Wyspa bowiem oprócz oddzielenia stref w mieszkaniu może również być dodatkowym blatem roboczym. Można w niej również umieścić szafki, półki czy szuflady, których w kuchni nigdy nie za wiele. Kuchnia z wyspą na zamówienie pozwala również uzyskać trójkąt roboczy, czyli idealne rozmieszczenie urządzeń kuchennych dla zachowania najwyższej funkcjonalności przestrzeni – ekspert z hejmeble.pl

Kuchnia jednorzędowa na wymiar

Najczęściej spotykanym układem w mieszkaniach, szczególnie tych małych, jest kuchnia jednorzędowa. Jest to rozwiązanie najprostsze, a równocześnie najmniej ergonomiczne. Kuchnia jednorzędowa na zamówienie to szereg szafek stojących i/lub wiszących rozmieszczonych wyłącznie na jednej ścianie. Odległości pomiędzy kolejnymi strefami są spore, dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie. Niestety często nie mamy innej możliwości i w naszych małych, wąskich kuchniach możemy sięgnąć wyłącznie po ten rozkład kuchni. Z naszymi klientami zawsze staramy się ją jak najlepiej zaplanować.

Kuchnia dwurzędowa na wymiar

Trzecim rodzajem układu mebli kuchennych na wymiar jest kuchnia dwurzędowa. Opiera się ona na dwóch rzędach szafek kuchennych rozmieszczonych na przeciwległych ścianach. Sprawdzi się we wnętrzach, które są średniej szerokości. Meble do kuchni dwurzędowe na zamówienie sprawiają, że pomieszczenie jest praktyczne, a odległości pomiędzy strefami niezbyt duże.

Szukasz kuchni z wyspą na wymiar?

Skontaktuj się z nami