Firma remontowa Warszawa
Firma meblowa Warszawa kontakt

Zapytaj specjalistę

ZADZWOŃ

Nasze wnętrza nie zawsze pozwalają na wybranie dowolnego kształtu kuchni. Warto jednak poznać wszystkie możliwości, jakie mamy i w miarę możliwości wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza. Nasza firma oferuje bogaty wybór kształtów kuchni. Dzięki temu klienci mogą dobrać dla siebie najlepszy kształt szafek kuchennych.

Jaki kształt kuchni możemy wyróżnić?

Urządzając kuchnię, myślimy o tym, jakie fronty meblowe wybrać, jaki kolor, styl. Powinniśmy jednak rozpocząć od ustalenia, jaki układ i kształt kuchni wybrać. To bowiem zdecyduje o jej funkcjonalności. Możemy wyróżnić trzy podstawowe kształty kuchni: w literę L, U lub G. Dobierając rozmieszczenie szafek kuchennych na wymiar, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zachowa ona trójkąt roboczy. Jest to najbardziej ergonomiczne rozmieszczenie kuchennych sprzętów, które pozwala na szybkie poruszanie się po kuchni.

Nie wiesz jaki kształt kuchni wybrać, by był praktyczny?

Zadzwoń, doradzimy!

Kuchnia w kształcie litery L na wymiar

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Kuchnia w literę L jest rozwinięciem układu jednorzędowego. To bardzo chętnie wybierane rozwiązanie, które możemy zastosować zarówno w kuchniach zamkniętych, jak i otwartych na salon. Sprawdzi się również w kuchniach połączonych z jadalniami. Kuchnia na wymiar w literę L to szafki rozmieszczone na sąsiadujących ze sobą ścianach. Jest to bardzo wygodny kształt, który pozwala na swobodne poruszanie się po kuchni – ekspert z hejmeble.pl
Kuchnie na zamówienie w kształcie L wykonujemy do praktycznie każdej wielkości pomieszczeń. Odradzamy jednak wybieranie ich do kuchni długich i wąskich. W ramach mebli kuchennych na zamówienie wykonujemy szafki wiszące, stojące, okapowe, pod zlew, do zabudowy lodówki czy piekarnika.

Kuchnia w literę U na zamówienie

Kolejnym popularnym kształtem kuchni na wymiar są te w literę U. Sprawdzą się przede wszystkim w szerszych pomieszczeniach i dość dużych. Jak łatwo się domyślić, szafki rozmieszczone są na trzech sąsiadujących ze sobą ścianach, układając się w U. Choć takie rozwiązanie zabiera sporo miejsca, równocześnie daje dużo przestrzeni do pracy oraz przechowywania. W kuchni U trudno jednak umieścić stół, jak również należy uważać na zamknięcie przestrzeni. Meble kuchenne w kształcie litery U zapewniają bliskość stref roboczych i dużą ergonomiczność pracy.

Kuchnia w kształcie G na wymiar

Najrzadziej w naszych mieszkaniach i domach spotykamy kuchnię w literę G. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wymaga sporo przestrzeni. Można w nich sięgnąć po kuchenne wyspy, nie są jednak konieczne. Meble do kuchni w kształcie litery G zapewniają dużą powierzchnię blatów kuchennych do pracy. Ponieważ występuje w nim duża ilość szafek narożnych, trzeba ją dobrze zaprojektować, by nie pojawiły się problemy z ich otwieraniem.

Szukasz kuchni w literę L, U lub G na wymiar?

Skontaktuj się z nami!