Firma remontowa Warszawa
Firma meblowa Warszawa kontakt

Zapytaj specjalistę

ZADZWOŃ

Wykonanie prawidłowego, czyli bardzo dokładnego pomiaru przed przystąpieniem do projektowania mebli na wymiar, jest kluczowe dla prawidłowego jego wykonania oraz ostatecznego wyglądu. Ze względu na zbyt łatwą możliwość pomyłki, wszystkie pomiary przeprowadzamy samodzielnie. Samo pomiarowanie przebiega kilkuetapowo:

Krok 1: Przygotowanie do pomiaru pomieszczenia pod meble na wymiar

W przypadku nowych budynków, do pomiarowania warto wykorzystać rzuty pomieszczeń i to na nich nanosić wyniki. Nie zawsze jednak mamy do dyspozycji takie dokumenty. Jeśli ich nie posiadamy, sami nakreślamy rzut pokoju, który będzie naszą bazą do wykonania pomiaru pomieszczenia pod meble na wymiar w Warszawie.

Krok 2: Mierzenie ścian pod meble na zamówienie

Mierzenie ścian pod meble na zamówienie, czyli właściwe pomiarowanie musi być wykonane ze szczególną dokładnością (nawet do 1 mm). Co ważne każdą ze ścian mierzymy na co najmniej trzech wysokościach oraz wykorzystujemy do tego profesjonalne (wykalibrowane) urządzenia. Podczas pomiaru pomieszczenia pod meble na zamówienie sprawdzamy również, czy są one proste.

Krok 3: Sprawdzenie kątów na ścianach

Kolejnym elementem, który musimy sprawdzić, są kąty na ścianach. Weryfikujemy, czy kąty są proste, czy może rozwarte lub ostre. Ma to wpływ na przygotowanie i prawidłowy montaż mebli na wymiar.

Krok 4: Ostatnie szlify w pomiarach do mebli na wymiar

Na przygotowany rzut pomieszczenia nanosimy wszystkie niezbędne dane. Musimy zanotować czy i gdzie rozmieszczone są okna oraz drzwi, na jakich wysokościach mają być szafki na zamówienie czy też gdzie znajdują się rury do ukrycia.

Jeśli pomiar u klienta przed wykonaniem mebli na zamówienie w Warszawie przebiegnie prawidłowo i zbierzemy możliwie dokładne dane, unikniemy niespodzianek podczas montażu.

Wykonanie pomiaru pomieszczenia pod meble na wymiar w Warszawie jest całkowicie bezpłatne.